ASTROLOGIA KSIĘŻYCA

DSCN7836

Zestawiam tutaj nowie i pełnie Księżyca od września 2017 do marca 2018. Zwracam uwagę, że podczas nowiu i pełni powinniśmy starać się NIE PLANOWAĆ POWAŻNYCH RZECZY I SPRAW. Dlaczego? Wiąże się to z … osłabieniem pozycji Księżyca, pisali o tym m.in. w kwietniu 2011 Piotr Piotrowski w kontekście elekcji małżeństwa, jak i dwa lata później Izabela Podlaska, powołując się na Nicolasa Culpepera.

Warto do uwagi dorzucić, że unikamy również:

 • zaćmień (!)
 • złego aspektu pomiędzy światłami (czytaj: kwadratury, równoznacznej z przejściem do następnej kwadry), aczkolwiek położenie Księżyca w Raku względem Słońca w Baranie uważałbym za problematyczne (bo to miejsca bardzo dobre dla świateł)
 • Via Combusta, czyli obligatoryjnie odcinka pomiędzy 15 stopniem Wagi, a 15 stopniem Skorpiona (tutaj bywają różne definicje, część astrologów proponowała wcześniejsze/późniejsze zaznaczenie tego odcinka, albo wcześniejsze/późniejsze jego zakończenie)
 • złych stosunków Księżyca do malefików (Marsa i Saturna)
 • Księżyca malejącego, chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • koniunkcji Księżyca z Węzłami horoskopowymi, przy czym aspekt z Węzłem Południowym (zstępującym) ma naturę mniej korzystną
 • Księżyca w znakach wygnania i upadku (Koziorożec, Skorpion), chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • próżnego kursu Księżyca (nie dotyczy Byka, Raka, czasem żywiołu wodnego), chyba że reszta okoliczności temu sprzyja
 • Księżyca w znaku, który związany jest z operacją chirurgiczną (załóżmy, że nie robimy operacji laserowej wzroku, kiedy Księżyc jest w Baranie)
 • Księżyca w znaku bezpłodnym (Bliźnięta, Lew, Panna; niespecjalnie Baran i Koziorożec), jeśli dotyczy on horoskopu małżeństwa, które chce mieć dzieci
 • naturalnie koniunkcji Księżyca z gwiazdami traktowanymi jako złoczynne/ryzykowne, chyba że wyjątkowo reszta horoskopu wskaże inaczej, w tej grupie znaleźlibyśmy miejsca dla takich gwiazd jak: Difda (ok. 3 Barana), Algenib (9 Barana), Baten Kaitos (22 Barana), Sheratan (4 Byka), Algol (26 Byka), Alcyone i Plejady (przełom Byka i Bliźniąt), Hiady (4-5 Bliźniąt), Betelgeuse/Menkalinan (29-30 Bliźniąt), Canopus (15 Raka), Procjon (26 Raka), Praesaepe (7 Lwa), Alphard (27 Lwa), Alioth (9 Panny), Zosma (11 Panny), Denebola (21 Panny), Alkaid (27 Panny), Vindemiatrix (10 Wagi), Algorab (13 Wagi), Khambalia (7 Skorpiona), Unukalhai (22 Skorpiona), prawdopodobnie Antares (10 Strzelca), większość odcinka pomiędzy 24 a 29 stopniem Strzelca (Lesath, Shaula, Aculeus, Acumen i w szczególności Sinistra), Facies (8 Koziorożca), Terebellum (26 Koziorożca), Markab (23 Ryb), Scheat (ostatni stopień Ryb).

*

Istnieją życzeniowe i pobożne myśli, że afirmacje, albo obietnice składane, lub zamawiane na powyższych układach dadzą odpowiednie korzyści, rezultaty, mannę z nieba. Niestety, bardzo często pełnia czy nów związana z powyższymi gwiazdami, albo układami może nie przynosić odpowiedniego rezultatu. Gdyby tak było, większość takich próśb wiązałaby się z odnoszeniem korzyści. Tym niemniej, można próbować konstruować dobroczynne układy dla Księżyca. Czego możemy zatem sobie dla naszego Księżyca podczas różnych celebracji, elekcji, czy próśb życzyć? Poniżej zalecenia:

 • aplikacyjny stosunek do benefików (Wenus, Jowisza), względnie do planety, która nas interesuje w kontekście danego tematu, czy przedmiotu (np Księżyc/Merkury gdy chcemy handlować, Księżyc/Wenus gdy chcemy zajmować się sztuką, Księżyc/Neptun gdy chcemy rozwijać się medialnie, przy czym słowo to może mieć dwuznaczne zastosowanie)
 • dobry aspekt Księżyca i Słońca (trygon, sekstyl)
 • dobry znak Księżyca (Byk, Rak), Księżyc przebywający w domicylu lub wywyższeniu Wenus czy Jowisza (pozostały Ryby, ew. Waga i Strzelec)
 • Księżyc rosnący
 • Księżyc w znaku opozycyjnym do narządu operowanego (np dla głowy Księżyc w Wadze, dla serca Księżyc w Wodniku, itd)
 • Księżyc w znaku płodnym (Rak, Skorpion dopuszczająco, Ryby, względnie Byk), jeśli dotyczy on małżeństwa, które chce mieć dzieci
 • Księżyc w dobrym aspekcie do Saturna dobrze wpływa na siew, wspierany dobrymi aspektami ze znaków ziemskich (Byka, Panny, Koziorożca) również jest wskazany (za: Introductorium Astronomie Michała Falkenera; możliwość zapoznania się i kupna TUTAJ); dobre aspekty z Merkurym wskazane są do handlu i spraw rachunkowych, z Wenus dla przyjemności i zabaw, ze Słońcem do załatwiania spraw z wpływowymi osobami, z Jowiszem do spraw związanych z twórczością i sprawami prawnymi (Falkener, tamże)
 • koniunkcje Księżyca z gwiazdami uznawanymi za dobroczynne, albo przynajmniej spełniające pewne funkcje przy starcie (dynamika, moc, splendor, itd), które można wykorzystać: Alpheratz (ok 14 Barana), Aldebaran (10 Bliźniąt), Rigel (17 Bliźniąt), Capella (22 Bliźniąt), Syriusz (14 Raka – uwaga, blisko też gwiazda Canopus), Pollux (23 Raka), Regulus (początek Panny), Spika (23 Wagi), Acrux i Alphecca (12 Skorpiona), Bungula (29 Skorpiona), Wega (15 Koziorożca), Albireo (1 Wodnika), Sadalsuud (23 Wodnika), Fomalhaut (4 Ryb), Archenar (15 Ryb)
 • część dobroczynnych wskazówek można odnaleźć w książce Michała Falkenera  Introductorium Astronomiewydanej nakładem Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, przekład i opracowanie: Sylwia Konarska – Zimnicka, opracowanie i redakcja: Piotr Piotrowski; moją szczególną uwagę zwrócił fragment reguł astrologii elekcyjnej dotyczącej siewu, sadzenia drzew i uprawy ogrodu (s. 147); warte uwagi są wybory działań oparte na astrologii lunarnej, znajdujące się na s. 148 – 151

*

ASTROLOGIA KSIĘŻYCOWA:

Przed przeczytaniem poniższych prognoz polecam również zapoznanie się z -> TYM TEKSTEM.

 

 

19 października 2017 r. – nów w Wadze na 26,5 stopnia Wagi. Wszystkie ekwiwalenty i znaczenia związane ze znakiem Wagi powinny wypalić, ale mogą dziać się rzeczy zaskakujące przez wzgląd, że Uran ustawia się w opozycji. Na plusie: nagłe zachowania i działania mające na celu wywrócić stare porządki, czy odświeżyć coś, co źle funkcjonowało. Odkrycia, zmiany, oświecenie, bunt. Na minusie: chęć stabilizowania, poprawy bezpieczeństwa lub umocowania czegoś trwałego lub wymagającego cierpliwości. CZAS ZMIANY.

 

4 listopada 2017 r. – pełnia w Byku na 12 stopniu. Bardzo podobna wymowa jak 19 października, bo dyspozytor Księżyca, czyli Wenus, tworzy dokładną opozycję do Urana. Jeśli więc “przyjemności” to niekoniecznie bycze, lecz dynamiczne, zmieniające, detoksykujące, nagłe i niespodziewane. CZAS ZASKOCZENIA.

 

18 listopada 2017 r. – 27 stopień Skorpiona to miejsce nowiu. Trudno na coś szczególnego w tym dniu zwrócić uwagę. Większość astrologów będzie zwracało uwagę na transformację, silne przeżycia, głębię i moc, ale ten typ przeżyć macie zapewniony w każdej październikowo – listopadowej notatce czy wzmiance, jeśli chodzi o pełnię Księżyca. I tak rok, w rok. Rok w rok. Rok w rok. CZAS NIEOKREŚLONY.

 

3 grudnia 2017 r. – jedno z najciekawszych zjawisk jeśli chodzi o pełnię, ponieważ Księżyc ustawi się na linii Aldebarana (“oko Byka”) i Antaresa (“serce Skorpiona”). Koniunkcja z Aldebaranem może być zaczątkiem nowych inicjatyw i ma sobie spory potencjał energetyczny. Gdyby jednak podpiąć naturę pełni pod ścisłą kwadraturę z Neptunem, można powiedzieć, że działaniu będzie towarzyszyć nadmiar ekscytacji, odrealnienia, lub przesady. Dlatego warto poświęcić ten czas na docieranie do mroków podświadomości i do ujarzmienia lęków i wizji, które są męczące. Dobre do przełamywania lodów towarzyskich, emocjonalnych i wykonania efektownego katharsis. Realizmu w tym dniu nie ma co poszukiwać, Merkury zmierza retrogradacją do Saturna, to służy bezproduktywnemu sceptycyzmowi i obniża nastrój, jeśli chodzi o dziedzinę racjonalnego planowania czy skutecznego wyrażania jasnych komunikatów. Zdecydowanie dzień w którym nastroje będą grały pierwsze skrzypce. CZAS EMOCJI.

 

18 grudnia 2017 r. – nów na 26 i pół Strzelca. W pobliżu znajduje się klaster gwiazd należących do ogona Skorpiona. Czy to powód do strachu? Nie, jest coś znacznie bardziej wyrazistego obok, czyli koniunkcyjny Saturn. Wszystko w intencji związanej z cierpliwym planowaniem, przestrzeganiem reguł i zasad (diety, oszczędności, metody treningowe, zachowania) to dobra, saturniczna ścieżka w tym dniu. To ostatni raz, kiedy Saturn z pozycji Strzelca uczyni jakikolwiek aspekt z pełnią, lub nowiem. Ingres do znaku Koziorożca coraz bliżej. CZAS KORZYSTNYCH WYRZECZEŃ.

 

2 stycznia 2018 r. – pełnia w 11 stopniu Raka. Jeden z lepszych terminów, ponieważ tworzy się wiele ciekawych figur, z których dominującym jest Wielki Trygon złożony z Marsa w znaku Skorpiona – Księżyca w znaku Raka – Neptuna w znaku Ryb. Trzy planety, w tym dwie o naturze nocnej (Księżyc, Mars) i jedna będąca emanacją głębin, ale bliska niedostępnym obszarom i nocy (Neptun) zawiążą rodzaj paktu, znajdując się w swoich domicylach, czyli w maksimum własnej godności. Tego dnia Słońce będzie blisko Wenus, a Mars blisko Jowisza, co silnie podniesie rangę Marsa. Bardzo rzadki moment na niebie, bystrzejsi astrologowie zauważą to. Ciekawy czas na wyrażanie uczuć, uruchomienie wizji, wrażliwości i przełamanie lęków. CZAS BARDZO KORZYSTNY.

 

17 stycznia 2018 r. – nów w 28 stopniu Koziorożca, w bliskiej obecności Wenus, odchodzący od aspektów z Marsem i Uranem. Wydaje się, że nie stoi za tym nic szczególnego, chyba że celem nadrzędnym jest uspokajanie sytuacji po nieco nerwowych dniach poprzednich (m.in. Wenus po kwadraturze z Uranem). CZAS STABILIZOWANIA.

 

31 stycznia 2018 r. – pełnia w 12 stopniu Wodnika. Księżyc idealnie położony na planetoidzie Ceres. Zważywszy, że jest to bogini urodzajów i wegetacji, wszelkie afirmacje i cele skierowane powinny być przede wszystkim w tym kierunku. Jednak jest to dzień ZAĆMIENIA, a naukowo (!) udowodniono, że czas zaćmień obniża plony i wydajność w ogrodnictwie (wegetacja, tempo wzrostu) o 20 – 30%. Jest to więc okazja, która nieszczególnie się nadaje na tego typu operacje. CZAS NIEKORZYSTNY.

 

15 lutego 2018 r.zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce na 27 stopniu Wodnika. Towarzyszy temu na dniach Mars posadowiony w okolicach Antaresa, na 12 stopniu Strzelca, w kwadraturze do Neptuna. Ryzyko nieprzyjemności z tytułu nagłych i nieobliczalnych reakcji, albo działań. Trzeba mieć się na baczności i pilnować samego siebie. Działania o treści religijnej, duchowej lub towarzyskiej mogą nabrać wyrazu fanatycznego, obłąkańczego albo dziwnie wypaczonego. Rebelia, opętanie ideą. Tylko silne wejście w głąb swojego bólu, cierpienia, chęci zmiany lub próba zmierzenia się z ranami i umiejętność odnalezienia wewnętrznego wojownika mogą dać nadzieję nagłej poprawy zmiany lub losu, ale tego doświadcza niewielki procent osób. CZAS NIEKORZYSTNY.

 

2 marca 2018 r. – pełnia w 11 stopniu Panny. Merkury w dobrych aspektach z benefikami: Wenus i Jowiszem. Pełnia w bliskiej koniunkcji z Neptunem. Wydaje się, że jest to moment bardzo dobry na konstruktywne i twórcze myśli, spotkania, wymiany poglądów i czynności, z artystyczno – uczuciowymi włącznie. Jedna z ciekawszych i lepszych dat, ale warto nie zapominać o koniunkcji Księżyca z gwiazdą Zosma, która ceni sobie bezpieczeństwo i warto nie zahaczać trudnych tematów tego dnia. CZAS KORZYSTNY.

 

17 marca 2018 r. – nów w 27 stopniu Ryb. Kwadratura do Marsa, który jest tuż przed wejściem do znaku Koziorożca, w którym już rezyduje Saturn. Mało przyjemny moment, nów wypada na gwieździe Scheat, która zwiastuje gwałtowność zdarzeń. Zaledwie za kilka dni Merkury przyjmie pozycję stacjonarną i wejdzie w ruch retrogradacji. Nie robimy nic poważnego, co nie znaczy, że część osób porwie się z motyką na słońce. Za dużo emocji, za dużo emocji… CZAS GWAŁTOWNYCH RUCHÓW I CHAOSU.

 

31 marca 2018 r. – pełnia w dziesiątym stopniu Wagi. To wygląda tak jakby złe dni, które były wcześniej, mogły odejść. Dlaczego? Wenus rozluźniła aspekt z Uranem i przeszła do Byka. Mars co prawda idzie do Saturna na koniunkcję, ale Słońce zdążyło już odejść od kwadratury od tej pary. Tam gdzie zaciśnięto zęby parę dni wcześniej, można je puścić. Po przetrzymaniu apogeum napięcia, po kilku dniach pojawi się konstruktywność, a blokady puszczą. Idealnie jak na wiosnę. CZAS KONSTRUKTYWIZMU.

 

19 kwietnia 2018 r. – nów w 26 stopniu Barana aplikujący do Urana. W horoskopie urodzeniowym tego typu aspekt charakteryzowałby osoby odważne i szalone. Ponieważ dyspozytor nowiu jest w Koziorożcu (do spółki z Saturnem), istnieją przesłanki, że owoce posunięć dynamicznych mogą przejść w coś poważniejszego. Ale Merkury ledwo kilka godzin wcześniej przestał retrogradować i czuje się jak na izbie przyjęć. Dwa dni później zaś Saturn zacznie się cofać. CZAS POMYSŁÓW I ROZPRASZANEJ ENERGII.

 

30 kwietnia 2018 r. – pełnia w 10 stopniu Skorpiona, do sekstylu z Saturnem. Mars po koniunkcji z Plutonem. Jedna z lepszych dat, jeśli chodzi o pracę nad swoim skupieniem, siłą woli i regeneracją całościowo pojmowaną. 11 stopień Skorpiona jest poddane działaniu silnie ezoterycznej gwieździe Alfa Crux, w gwiazdozbiorze Krzyża Południowego. Jedna z lepszych dat jeśli idzie o nowie i pełnie. CZAS KONSTRUKTYWNEGO ODRODZENIA.

– — –

Napisano: w dniu 20/08/2017, zmodyfikowano 06/10/2017

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wolno kopiować treści, ani przekształcać w dowolny sposób bez zgody autora.

> ASTROLOG SZCZECIN < Wykorzystano program astrologiczny Urania, autorstwa Bogdana Krusińskiego

Jeśli interesuje Ciebie zamówienie horoskopu, albo rozmowa: KLIKNIJ TUTAJ

Trochę o sobie, dla zainteresowanych: TUTAJ

Wykorzystany obrazek z darmowej bazy Pixabay: https://pixabay.com/pl/kahl-ksi%C4%99%C5%BCyc-ludzi-grupy-68145

– — –

2 thoughts on “ASTROLOGIA KSIĘŻYCA”

 1. chciałabym się odnieść do :
  “01 września 2016 – nów w Pannie (9 stopień – wpływy Alioth) w kwadraturze do Saturna i kwadraturze do Neptuna, czas wyjątkowo niekorzystny, dodatkowo zjawisku towarzyszy ZAĆMIENIE!”
  Mam w 9 stopniu Panny wenus dodatkowo w koniunkcji do słońca.
  Nie zauważyłam niczego strasznego, to zaćmienie nie wpłyneło na mnie. Chodź teraz po przeczytaniu tego posta zastanawiam się co może się złego wydarzyć. Czy zaćmienie zawsze zawsze niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa ?

  1. Ten czas już minął. Zaćmienia lubią wskazywać na pewne inicjatywy, które są niezauważalne, a ich efekty wychodzą po latach. Przykładowo: Jerzy Janowicz miał zaćmienie na swoim Słońcu (albo Księżycu?) urodzeniowym. Nagle się objawił, zaczął dużo wygrywać, stał się królem świata, by po roku… zgasnąć. Być może jest to sygnał, że w sferze Wenus (warto spojrzeć, co ona robi, czym rządzi, za co odpowiada), wydarzyły się sprawy, które do dziś jeszcze nie zostały zauważone?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *